jak si splnit sny

Existuje vlastně docela jednoduchý návod na to, jak si splnit všechny svoje sny a šíří se mezi zasvěcenými lidmi již po tisíciletí. V posledních dvou dekádách se díky internetu, knihám a televizi začalo toto tajemství šířit mezi více a více lidí.

I přesto, že je ten návod docela jednoduchý, většina lidí se ho držet nedokáže a svůj život nezmění. Ti, kteří to ale dokázali, prožili svůj život podle svých představ. Staneš se jedním z nich?

V minulém článku jsme mluvili o tom, jak a proč ovládat svoje emoce. Došli jsme k překvapujícímu závěru, totiž že se nemáme snažit ovládat svoje emoce, ale svoji pozornost. Dnes si vysvětlíme více o tom, jak využít sílu pozornosti k plnění svých snů.

Síla pozornosti

Z minulého článku víme, že pozornost je formou energie. To, kam nasměrujeme naši energii, rozhoduje o tom, co se bude v našem životě manifestovat.

Energie neumí rozpoznat, co je pro nás dobré a co špatné. A tak pokud budu celý den myslet na to, že mám hodně peněz, budu mít čím dál více peněz. Pokud budu celý den myslet na to, že mám málo peněz, budu mít čím dál méně peněz.

Pokud budu celý den myslet na hezké věci a zažívat příjemné pocity, bude to do mého života přitahovat více hezkých a příjemných věcí. A opačně. Pokud celý den myslím na problémy, lidi, kteří mě štvou, svoje nedostatky, neshody doma či v práci a podobně, přitahuji do svého života další nepříjemné události a prožitky.

Jak asi dobře víte, naše pozornost obvykle v průběhu dne lítá tam a zpátky a nemáme nad ní příliš velkou kontrolu. A to je právě ta zásadní chyba, kterou lidi dělají a proč nemají svůj život pod kontrolou.

Tajemství veškerého úspěchu je – nauč se ovládat svoji pozornost. Tvoje pozornost je tajemnou ingrediencí k tomu, jak si splnit svoje sny. Zní to jednoduše, že? Ale ne vše, co se snadno řekne, se taky snadno udělá.

Soustřeď se

Kolika z vás říkali v dětství, že se máte soustředit? Ve škole, při psaní úkoly, na tréninku apod. A kolik z vás říká svým dětem, že se mají soustředit?

A teď přichází ta paradoxní část- kolika z vás někdy někdo doopravdy ukázal, jak se to dělá? A ukázali jste to vy svým dětem?

Nevadí, vezmeme to tedy od základů. Co je koncentrace/soustředění? Je to schopnost udržet svoji pozornost na jedinou věc po delší časový úsek.

A jak se říká, trénink dělá mistra. Čím více něco děláte, tím lepší v tom jste.

Znovu zapřemýšlejte, jak často jste v dětství trénovali soustředění se? Jak často ho trénujete teď?

To co lidé doopravdy každý den trénují je, jak být rozptýlení. Ne dvě hodiny, ne pět hodin, ale třeba šestnáct hodin denně.

Naše pozornost lítá od telefonu k lidem, k práci, zpátky k telefonu, k jídlu, k práci, k pití, znovu k telefonu, zpět k práci a tak dále. Mezitím vším nám navíc přeskakují myšlenky o rychlosti blesku ze všech koutů mozku.

Jak bychom asi hráli na klavír, kdybychom po dobu jednoho měsíce cvičili šestnáct hodin denně na klavír? Teď si představte ,že svoje rozptýlení trénujete již celé roky, či desetiletí.

Proto je potřeba začít trénovat svoji koncentraci. Pokud se naučíte soustředit, aniž by něco neustále odvádělo vaši pozornost, můžete se tak začít soustředit na věci, které chcete ve svém životě manifestovat.

Jak si splnit sny

Teď už jistě chápete, že je klíčové umět pracovat se svou pozorností. Jak ji ale správně použít k tomu, aby se mi v životě manifestovalo to, po čem toužím?

V každé knížce o síle myšlenky najdete návod, že musíte myslet na to, co chcete. Ano to je pravda, umět soustředit svou mysl na své přání a nenechat svou pozornost skákat tam a zpátky je velkou součástí úspěšné manifestace.

Mám pro vás však ještě jednu překvapivou informaci.

Možná už máte s manifestací nějaké zkušenosti. Všimli jste si, že ne vždycky se vám to, na co myslíte a přejete si, splní?

To nejdůležitější při manifestaci totiž není to, na co myslíme, ale především to, jaké u toho máme pocity.

Sleduj své pocity

Můžete klidně celý den myslet na svoje vysněné auto, ale pokud u toho neprožíváte žádné pocity, nikdy si ho do svého života nepřitáhnete.

Naopak pokud se budete prostě cítit báječně, aniž byste mysleli na nějaká konkrétní přání, budete si do svého života přitahovat samé pozitivní věci. A možná se vám tak to vaše přání jen tak „mimochodem“ taky splní.

Dejme tomu, že tedy váš partnerský život není takový, jaký byste si přáli, ať už s partnerem nebo bez partnera. To většině lidí způsobuje stálou nespokojenost a nepříjemné pocity.

Něco vám však povím. Pokud se budete v hlavě stále zabývat tím, že váš milostný život stojí za nic, bude i nadále stát za nic.

Vašim úkolem je nejprve změnit svoji pozornost (k tomu je potřeba umět s ní pracovat) a vybrat si ve svém životě nějakou jinou věc, která vás dělá šťastným.

Může to být váš domov, děti, skvělá práce či podnikání, nebo můžete být vděční už jen za to, že jste zdraví, máte obě ruce a nohy. Někteří lidé by za to dali nevím co, a pro nás je to často samozřejmostí. Vyberte si tedy něco, s čím jste teď opravdu spokojení a začněte se tím zabývat.

Staň se pánem svého života

Myslete už od rána na věci, které vám ve vašem životě dělají radost. Pokud jste konfrontování s něčím, co má tendenci vás rozhodit, chci, abyste šli na záchod, nebo někam do soukromí, a opět se vrátili na svou pozitivní vlnu.

Za žádnou cenu se nesmíte nechat ze svého pozitivního nastavení vykolejit.

Vaším úkolem je zůstat v tomto pozitivním nastavení od rána až do večera. Neustále sledujte své pocity a myšlenky. Pokud se vaše pozornost začne ubírat špatným směrem, ihned ji opět nasměřujte k něčemu pozitivnímu.

Pokud v tomto nastavení vydržíte pár dnů, začnete si všímat, že se ve vašem životě začínají odehrávat změny.

S takovýmto nastavením se ve vašem životě začne vše měnit k lepšímu, a to včetně vašeho partnerského života. Možná se váš partner začne chovat lépe. Pokud jste sami, možná konečně potkáte někoho zajímavého.

Způsobů, jakým se může váš partnerský život zlepšit je bezpočet. Kterým konkrétně se to stane, vám nepovím, ale pokud si udržíte své pozitivní nastavení, můžu vám zaručit, že ke změně dojde.

A protože partnerské vztahy jsou jedním z nejdůležitějších lidských témat a spousta lidí je se svým partnerským životem nespokojená, již pro vás připravuji zcela novou rubriku na téma partnerských vztahů.

V ní budeme rozebírat, jak partnerské vztahy fungují, jak takový vztah správně začít i jak si ho udržet a především, jak si správně nastavit mysl pro harmonický vztah.

Please, help me grow this blog <3

You might also enjoy:

Leave A Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *